Telefon
WhatsApp
BÖBREK TAŞI NASIL DÜŞER?

 

Bu yazımızda Kürsun suyun böbrek taşının düşmesi vücuttan atılmasında ne gibi etkileri ve faydaları vardır kısaca bundan bahsedeceğiz.

Kürsun su içermiş olduğu çok sayıda Magnezyum ve kalsiyum sayesinde Böbrek taşının düşürülmesine yardımcı ve tedavi edici unsur niteliğindedir.

Taşın yapısına göre düşme süresinde farklılıklar olabilir burda önemli olan taşın yumuşak doku mu yoksa sert doku mu olup olmadığıdır. Yumuşak doku olan böbrek taşını düşürmek için günde asgari 16 su bardağı Kürsun su tüketmek gerekir. Sert dokuda olan böbrek taşları için ise günde asgari 20 bardak su tüketilmelidir. Taşın boyutuna göre su tüketme süresi uzayabilir. Aynı zamanda tüketen kişinin bünyesine göre farklılık gösterebilir. Örneğin bir kişi 20 günlük Kürsun su tüketimiyle 5mm yumuşak doku taşını vücuttan atabilirken başka bir kişi 30 günlük düzenli kullanım sonrasında taş atımını sağlayabilir. Kullanımından bahsedecek olursak Kürsun Su sabah uyandığımızda 4 ve ya 5 bardak olacak şekilde, daha sonra her yemek öğünümüzden 1 saat önce (yani aç karnına) yine 4 5 bardak tüketilmelidir. Suyu tüketen birey gün sonunda taş yapısına göre toplam en az 16 veya 20 bardağa tamamlamalıdır.

Önemli Not:

Dikkat edilmesi gereken başka bir hususta Tansiyon hastalarının suyu tüketmeden önce sağlık danışmanlarımızdan bilgi alarak su tüketimine başlamalarıdır.